Jako ruzne misli?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
bolesnik
pisem pomalo
Postovi: 32
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:44 pm
Lokacija: dunjaluk

selam

Post od bolesnik » Sre Maj 09, 2007 4:35 pm

Selam sestro. Možeš li nabrojati koje sve simptome imaš? Treba da odeš nekom dobrom učaču rukje pa da vidiš kako ćeš reagovati. Ako ikako imaš nekakvih simptoma pri učenju Kura`na onda imaš džina treba da to rješavaš namazom i svim islamskim dužnostima a učači rukje su dodatna snaga koja će ti pomoći da se izlječiš. Ako pri učenju rukje nemaš aposolutno nikakvih reakcija onda moraš da se lječiš kod ljekara. Neka ti Allah pomogne

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Čet Maj 10, 2007 2:46 am

Selam alejkum

U tom predjelu zna boliti ako se puno sikiras ili ako konzumiras cigarete...
Kada te zaboli popij jedan bayerov aspirin i i vidi hoce li bol nestati..

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Maj 10, 2007 7:55 am

Selam alejkum,nisi sama amra,poznajem dosta osoba koje muci to sto muci i tebe.Nije ti do rukje,vec je u tvom tijelu dosta oslabljen imunoloski sistem Simpatikus.Tacnije u tijelu sa lijeve strane pod kljucnom kosti nalazi se Vagus,a sdesne je Simpatikus,vagus je nagon za paniku,strah,a simpatikus to smiruje,kada simpatikus vagus ne smiri onda srce brze radi i poveca se pritisak.Na promjenu vremena reaguje,na nervozu,na stresne situacije,zato ces uzet jabukovo sirce,dvije supene kasike,i kasiku Curukotovog ulja svako jutro u casi mlake vode pijes na prazan stomak.U apoteci kupi Vitamin C od 500 mg svako posle dorucka pijes pola te tablete,onda vitamin B 6 koji ces piti 3 puta dnevno nakon dorucka ,posle ikndije i prije spavanja.Prije spavanja pojedi jednu jabuku,pusti Qur'an i tako zaspi insaALLAH ces biti bolje.I da ne zaboravim,ne pij kafu,zamjeni je cajem od kamilice ili magdonosom.I puno cini dovu Allahu.I da ne zaboravim kada to osjetis taj napad,uzmi prstima masiraj oci,ili grlo.Jer su tu centri za smirivanje Vagusa.Koristi i med najmanje tri puta dnevno

alanya
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:25 am

Post od alanya » Ned Okt 28, 2007 8:00 pm

esselamu alejkum

da ne otvaram novu temu htjela bih ovdje postaviti pitanje.. tema govori za sebe.. uz ramazan sam pocela dobivati jako ruzne misli, najcesce psovke, ono najgore, naravno nebih ovdje da pisem, ali me zbunjuje to sto ja nikako ne psujem niti tako razmisljam.. sada poslije ramazana se to malo manje desava ali ipak se desi.. kako sebi da pomognem?

da vas Allah nagradi

wessealmu alejkum

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Pon Okt 29, 2007 11:09 am

Selam

Kad se covjek sekira i sve misli na bolest i smrt bas mu mozak producira taj osjecaj da ga nesto negdje boli,to je normalno...dakle opusti se i ibadeti.I smrt je dio nas pa te ne treba biti strah od toga,jer ce biti tad kad Allah odluci..ni kasnije ni ranije

Madzid
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 4:40 pm

Post od Madzid » Pon Okt 29, 2007 7:01 pm

Prošle godine je umro moj drug iz Banovica a imao je 26 godina,istrcao je iz kuce gušeći se i do bolnice je umro, moždani udar....kažu doktori, toliko sam mislio na to da sam počeo da dobivam blage napade gušenja i panicnog straha od smrti da sam par puta po noci kada legnem da spavam dobivao napade gušenja i straha da sam mislio da mi je došla smrt..sada sam dobio taj osjecaj da je smrt stalno prisutna i kada me nešto žigne odmah se pripremim i mislim da je smrt došla...malo me to cini tuznim....ali bit ce inšAllah dobro.

AbuAmiRibnfAdl brate ,voli bih da malo više saznam u vezi tog vagusa sa lijeve strane jer imam slicne simptome, lupanje ssrca, strah, slabost, bolovi u lijevom dijelu tijela...kljucna kost ramena mislis ili koja kljucna kost.

alanya
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:25 am

Post od alanya » Uto Okt 30, 2007 6:35 pm

medino ne mislim ja na smrt, nije to ruzna misao za mene.. nego ja cvrsto u Allaha swt vjerujem a dolaze mi ruzne misli na dragog Allaha, a ja to nikada ne bi pomislila.. smrt je nesto sto je normalno za mene.. i opustena sam ja, nego to dodje onako bezveze..

Madzid
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 4:40 pm

Post od Madzid » Uto Okt 30, 2007 8:27 pm

Zikri puno sestro i spominji Allaah dz.š. po Njegovim lijepim imenima cesto. :D

Odgovori