potrebna mi je pomoc

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
reso
Posmatrač
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 6:31 pm

potrebna mi je pomoc

Post od reso » Sub Mar 31, 2007 9:34 am

Es-Selamu Alejkum
Ja se samo uzdam u Allaha,ali me mori vec duzi period jedan problem,u kojem strpljivo cekam rasplet.
Opsirno cu opisati da bi me sto bolje shvatili,nemoj te mi zamjeriti.
U svojoj proslosti sam bio ucestali grijesnik,radio sam sve i svasta,ali u meni,hvala Allahu dz.s.,je uvjek bilo jakog imana. Kad bi cuo ezan srce bi mi se lomilo sto ne idem na namaz. Molio sam Allaha dz.s. da me uputi na pravi put. Postio sam svaki ramazan,nekad sam izostavljao koji dan radi posla,nije mi neko opravdanje. Prije proslog ramazana na dva mjeseca, javila mi se zelja da u ramazanu pocnem sa namazima i da pokusam se klonuti svih grijeha koje sam ucestalo cinio. Imao sam posao kao konobar koji sam zelio napustiti pred ramazan jer nije hairli. Takodjer sam imao i djevojku koju sam zelio, i zarucio se, ozeniti ove godine. Mjesec pred ramazan toj djevojci nana joj se razbolila i nedugo zatim preselila na ahiret. Ona je uvjek bila slaba na smrt,nije mogla prihvatiti. Dolazi joj nekakva misao da nece da nikoga voli jer ce tako manje patiti kad neko umre. Dva dana prije ramazana ona prekida sa mnom iz tog razloga,ne zeli nikoga da voli. Prvi dan ramazana ja pocinjem da klanjam ijako u sebi nosim nikad do tada vecu bol. Pokusavao sam razgovorom ali ona je pocela da osjeca nekakvu odbojnost od mene iako je sama govorila da ima nekog osjecaja ali me ne zeli vise. Ramazan je isao ja sam nastavio postiti i klanjati. Molio sam Allaha za rijesenje. Za 27.noc klanjao sam nafilu namaz i trazio pomoc i neki znak uputu. Sutradan sam isto ponovio i tu noc probdio u ibadetu i poslije sabaha malo lego,i kad sam se probudio imao sam snosaj odnosno sperma mi je izasla. To mi se desavalo svake sedmice uoci petka par sedmica.Shvatio sam to kao znak,ali sam i sumnjo. Nada da cu se pomiriti sa njom uvjek je u meni. Kad pocnem da je gubim desi mi se to,posljednje cetri sedmice dvije noci zaredom a jedna i tri. Bilo je sedmica kad nije ni bilo. Od prvog puta do sad desilo mi se 19x. Imam snove tako stvarne,jako optimisticne. I kad god mi se to desi ili nesto tako fino sanjam osjetim se punim imanom. 6 mjeseci ja se nadam da ce mo ponovo biti zajedno. Pokusavo sam prihvatiti da je to gotovo ali kad god to prihvatim nesto mi govori ili na javi ili u snu da trebam istrajati,da je sve to iskusenje. Pored svih svakodnevnih problema na koje nalazim ni jedan me ne mori kao ovaj. Klanjam nameze,nafilu,istiharu,ucim kur'an,molim,strpljiv sam,nadam se,klonim se grijeha,hvala Allahu radim hairli posao, a sa njom samo zelim osnovati porodicu jer nekako unutra osjecam da je ona sto se kaze moje rebro i postena je.
Braco muslimani,najbolje Allah zna,ali ako imate kako objasnjenje i mogu li kako sta uraditi da vidim dali sam osihren ili vec sta i dali sta mogu uraditi,prouciti da bi bio sa njom ili ako to nije dobro za mene da mi se otklone te misli uopste javite stvarno mi je potrebna pomoc.
Allah vas nagradio

Enes
Site Admin
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Kontakt:

Post od Enes » Sub Mar 31, 2007 12:15 pm

zara
Stari član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Sub Mar 31, 2007 1:29 pm

Salam aleykum!

Masha Allah, pa se ti prihvatio vjere.
Ta se skoro sevapa nakupila ,kad te ostavila :lol: ,halali.

Mozda , :roll:
kad bi se pomirio s tom curom , ti ne bi toliko molio Allaha, nemoj zamjeriti,ali puno svijeta ustraje zbog nekog problema ,pa vremenom shvati da ne vrijedi ni zbog cega i nikoga, doviti nego zbog samog sebe i tvog mjesta pred Allahom.
Ti provjeri , jesili opsihren,ali znaj da sta god biva ima svoju svrhu u dobru, zavisi kako ti to prihvatis.
Alahimanet.

Senad
Veteran
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Kontakt:

Post od Senad » Sub Mar 31, 2007 7:48 pm

Esselamu alejkum!

Brate što se tiče polucije u snu ti nisi odgovoran za to. Sve što se dešava u snu/besvjesnom stanju čovjek nije griješan. To bi možda mogli reć da je i Allahova milost. Nedavno smo imali raspravu oko polucije u snu. Tako da me je jedan komentar , potkrepljeno islamskim tumačenjem tog stanja, bacio u razmišljanje vezano za tu Allahovu milost te kako nauka gleda na to. Ostao bi dugo oko pisanja ako bi navodio ajete tamo gdje se spominje smiraj. Uglavno razumio sam tako da je to za čovjeka rasterećenje.
Svakako tu bi trebalo napravit razliku između džinsko šejtanskog djelovanja gdje čovjeka dovodi u jedno bezizlazno stanje zbog učestalih snova koji u čovjeku opet pobuđuju strast .

U svakom slučaju testiraj se objašnjeno je kako trebaš na linku koji ti je brat Enes predočio i onda idemo dalje.
Prati svoje snove .
Ta djevojka možda i nije za tebe Allah s.w.t. najbolje zna. Ta želja koja se javlja može biti rezultat i šejtanski vesvesa nemora značit da su sihiri.

Sve se to da utvrdit samo je potrebno malo volje , htjenja.

Esselamu alejkum!

reso
Posmatrač
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 6:31 pm

Post od reso » Ned Apr 01, 2007 10:12 am

Esselam alejkum
Hvala vam na odgovorima. Pokusat cu se testirati uz Allahovu pomoc. Ja u zivotu svom uvjek sam prihvatao da je sve sa Allahovom odredbom.
Mozda se meni nesto nesvidja a ono ispadne dobro po mene,i tako zivim citav zivot,prihvatam odredbe,prihvatam sto zivim u oskudnici,sto imam prosirenje vena a nemogu ljekaru jer nemam zdrastvene,isto mi je kad imam marku ili sto km u djepu,uvjek sam bio zadovoljan sa onim sto imam i zahvalan na tome.
Sto se tice mog ucenja,kad bi mi se vratila mislim da bi iman mi se jos vise ojacao. Jer kad gubim nadu u nase pomirenje slabi mi iman,odvraca me od namaza od ibadeta od Allaha.Imam nekad osjecaj da je ovo moj djihad. Rekao sam kad gubim nadu desavaju mi se te stvari u snu i budim se punog imana,punog snage. Po mojoj logici ni sejtani ni djini nebi me jacali imanom vec suprotno,pa vas pitam dali je moguce da od Allaha dobivam smiraj uputu da istrajem. Znam da sejtan nekad ulijeva laznu nadu,ali ja mislim da je ulijeva tamo kad covjek misli da nesto sto je grijeh misli da nije. Jeli moguce posto sam svakakav bio da je ovo iskusenje,jer sam inace istrajan strpljiv i jak hvala Allahu, jer kazem vam kad se pocnem miriti da je gotovo u dusi mi je nemir,slabost i u razumu sumnja.
Dali ima neko da mi prouci rukiju,ja sam iz Sarajeva. Jer primjer onog momka mi je slican,imao sam i ja svojih ispada sa njom zadnji je bio najveci u vezi,nisam se mogao kontrolisati,zelio sam je povrijediti,sad se najiskrenije kajem.
Evo jednog sna: Sanjam da ona cita pismo.
I jos nesto uzeo sam knjigu sanovnik u kojem se tumaci izlazak sperme ostvarenje cilja, a ja sam molio za znak.
Ja da nisam te stvari dozivio ja bi je davno u zivotu prekrizio, i jos nesto ja sam nju ostavio ne iz objasnjivih razloga prije cetri godine i nakon tri godine ponovo smo se sreli u gradu,nismo se uopste vidjali tri godine niti culu i ponovo smo se spojili nikad se nismo nesto svadjali uvjek smo se razumjeli i onda odjednom bas kad ja hocu da se prihvatim obaveza islama desi mi se to.
Halalite sto vas opterecujem svojim problemima,ali nemam kome da se obratim da bi me bar malo shvatio,kome god kazem kazu lud si,a ja sam uvjek pratio svoje srce i nikad me nije iznevjerilo.
Halali te
Selam

Odgovori