Molim za savjet-spontani pobacaji

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Čet Mar 15, 2007 11:28 pm

Selam alejkum

Dobro bih bilo da prvo utvrdite sve sa medicinske strane i onda nakon toga ici kod nekog ko uci rukju ako bih bilo i ovaj put komplikacija.
Neka stavi slusalice sa ucenjem kur`ana na stomak da bih to djete moglo slusati.
Da li je to se desavalo jos nekom clanu zenske familije: majka, tetka, nena itd?
Znam za zenu koja je imala 9 podbacaja.
Ona danas ima troje djece i nije bilo medicinskog razloga niti dzinskog djelovanja za ovakva desavanja.
Molim Allaha da vam pomogne i da olaksa tvojoj sestri i da vam podari cestito potomstvo koje ce iskreno obozavati Allaha Jednog Jedinog.
AMIN !

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Pet Mar 16, 2007 9:40 pm

koliko sam shvatio da ste vec opet trudne pa vam u tom slucaju NE PREPORUCUJEM ucenje rukje.
PREPORUCUJEM da se na maslinovo ulje i vodu nauci univerzalna rukja sa ajetima za unistenje sihra, ajeti za sihr bolesti i da se maslinovim uljem masirate po stomaku ujutro, uvece i pred spavanje.
Da se Sedam dana kupate naučenom vodom ali da ta voda ne ide u kanalizaciju nego u neku banjicu pa tu vodu proliti na neko mjesto gdje se nece gaziti niti cuke vrsiti nuzdu.
Poslije kupanja namasirati se maslinovim uljem po cijelom tijelu.
Ulje nastaviti koristiti tokom cjele trudnoce.
Ako bi doslo do spontanog pobacaja tada preporucujem rukju ali tokom trudnoce NIKAKO pogotovo u navedenoj situaciji.

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Post od lavica21 » Sub Mar 17, 2007 6:17 am

Selam alejkum sestro
Mozes isto kada krenes spavati staviti ruke na stomak i prouciti sta god znas :-)
Ili skupiti sake i ucis u njih , uciti Ajetul kursi i koje god sure znas , kad zavrsis s ucenjem potrljas rukama po stomaku :-)

Arap , ucac rukje mi rekao da ima slucajeva dzinica ljubomorna na zenu koja je trudna i dodze kad ta zena spava po noci i stavi ruku na stomak trudne zene i ta zena pobaci .. Allahu alem , to sam od njega cula , ako nisam upravu neka me neko ispravi..

Ima dosta pobacaja u zadnje vrijeme SobhanAllah.
Nije kod tebe jedini slucaj da doktor nezna zasto si imala pobacaj. Oni inace kazu da neznaju razlog . .Znam da je tesko imati pobacaj ,jos pogotovo ako je prva bebica , al gledaj s ove strane ,samo Allah zna zasto nisi imala tu bebu ,On nam da onako kako je najbolje za nas , ako si imala pobacaj znaci da se nesto u stomaku zakomplikovalo.. InsAllah bice beba ;-)
Neke zene imaju cak po 6 pobacaja pa im Allah da 7mi put zdravu bebicu:-)



Da Allah swt da seki tvojoj zdrav porod insAllah .

sve naj
Selam aleykum

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Sub Mar 17, 2007 5:42 pm

Prije svega da bi neki dzin mogao napasti trudnu ženu ili čovjeka to ne može uraditi bez Allahove dozvole a ako ga napadne ili je naapdne onda je to prije svega Allahovo određenje i kušnja čovjeku a vjerovatno i zbog neprakticiranja Allahovih propisa.

Kada bi dzini imali tako lahko odriješene ruke da rade šta hoče to bi se kosilo sa akidom u Allaha s.v.t.

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Ned Mar 18, 2007 5:42 pm

Moj savjet je ;nikad javno ne iznosi svoj problem jer ne znas sa kakvim znanjem raspolazu ljudi koji te kao "savjetuju" ,ti i sestra imate problem koji se treba obuzdati i rijesiti ,a ne rasplamsati i povecati javnim raspravama i eksperimentima!
Idi na privatne poruke ,na profil Enes i dogovori sa njim sta konkretno trebate da uradite i to je to!!!!!

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Sre Mar 21, 2007 12:53 pm

Salam aleykum!

Seko , malo sam prelistala knjigu dova pa ovako pise za zastitu bebama.


Dova iz sure AL Imran.
Bismillahi Rrahmani Rrahim
"Ve inni ui´zuha bike ve zurijjeteha mine sheytani radzim."3x
-Ja nju i porod njezin stavljam pod okrilje Tvoje od prokletog sheytna.-

poslije svakog salata pushi u dlanove Ihlas , Felek i Nas i protari cijelo tijelo po 3 x od glave prema dole.

cesto govori .
Euzu bi kelimati lahi tammati min sheri ma haleka.3x
Trazim zastitu u Allahovim savrsenim rijecima od zla svega sto je stvorio.
Kaze Ibn Abas da je Poslanik saws ovom dovom molio zastitu za Hasana i Husejina.

Eu´zu bi kelimati llahi tammati min kuli sheytanin we hammetin,we min kuli a´jnin lammetin.3x.
Tazim zastitu savrsenim Allahovim rijecima od svakog sheytana i svih ociju zlih.
Rukja Dzibrilova jer je
ovu dovu izgovarao melek Dzibril za zastitu Poslaniku saws. od pkosnih ociju.
Ove dove mozes raditi.

Da li ches slusati rukju dok si trudna, piti vodu naucenu i ostalo pitaj Enesa jer se mogu imati reakcije.Zene nekad prokrvare zbog lijecenja , pa ne znam da li je to tebi dobro da sad radis.

Neka te Allah swta pomogne. amin.

Odgovori