Teskoce od Opsesije, panike depresije i straha!

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
zaja
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 2:41 am

Teskoce od Opsesije, panike depresije i straha!

Post od zaja » Pon Jul 07, 2014 5:35 am

Esselamu aleikum braco I sestre!

Ja bih da vam prvo pojasnim svoje problem a zatim da trazim savjet, pomoc u ime Allaha Svevisnjeg!

ja sam kao djecak od 14 godina, preko noci, poceo da prezivljavam neko gadjenje od nekog covjeka koji je bio u sukobu sa mojim ocem. Sada mi je jasno da to doktori nazivaju OPSESIVNI KOMPULSIVNI POREMECAJ ILI OVDJE U CANADI ,OCD.
Prije ovoga dogadjaja bio sam potpuno zdrav, a to se dogodilo pocetkom Septemra 1984, kao sto rekoh preko noci!
Prao sam odjecu sa vanjske strane, ruke cak I kosu hladnom vodom sam potirao, ne samo kod kuce vec I u skoli da bih se ocistio od te Nevidljive Prljavstinje odnosno to je bilo kao Uzasno gadjenje. Moje kolege I prijatelji su se druzili sa Tim covjekom pa se to rasirivalo u zraku a I cesto je putovao istim autobusom kao I mi svi sto me je dovodilo na granicu mojih mogucnosti da to sve izdrzim!

To je trajalo 1i pol godinu, onda sam nesto slicno poceo osjecati od svog oca pa I majke jer su , naravno bili skupa.
Sto se tice mojih roditela,Gadilo mi se od njih od onoga od cega smo svi stvoreni a to je sperma.
Zaista mi jamo Dragi I Uzviseni Allah POmogao da to sve izdrzim jer to su bila dusevna, psihicka mucenja.
To je trajalo oko 1 I pol godinu sa nekim smanjenjima I olaksanjima po 3- 6 mjeseci u nekoliko navrata.
1989 godine u martu sam otisao u vojsku I nisam imao problema stim vise do Januara 1996.

Rat sam docekao u Istocnoj Bosni, Rogatica, ratujuci sve dok nisam izgubio lijevu potkoljenicu krajem nov. 1992.
E o tome zelim napisti nest vazno.
Bili smo u cetnickoj teritoriji koju su oni okupirali od nas, moje rodno mjesto. Kada smo se vracali odmah posli pola noci morali smo ponovo proci kroz njihove linije.
Ja sam isao prvi I tu sam nagazio na minu, oko 150 m u njihovoj liniji a oni su imali bunker 200 m ukoso od nas.
Zbog detonacije sam izgubio svijest I onda u toj komi sam vidi nesto.

Vidi sam civile, srpske, zene I muskarce nedaleko od mene kako zagrljeni preko ramena igraju , Ali su napravili zatvoreni krug medju sobom, a Harmonika je toliko glasno I jasno svirala neko kolo da sam ja u tom stanju, znaci bez svijesti to jasno vidio I cuo kao da sam bio sasvim pri sebi.
Znaci nisam ja bio u tm krugu vec "posmatrao" sa srane.
Koliko je to tajalo neznam, vjerovatno kratko.

Kada su "oni" nestali, pojavio se cetnik iznad mene sa uperenim automatom, brade do pojasa I Kezio mi se. Ne smijao nego bas kezio.

Moji suborci misle da sam bio van svoje svijesti 1-2 minuta ali nisu sigurni.
Kada mi se svijest polahko pocela vracati znam da sam vrisnuo 3 puta ali neznam zasto I potom sam osjetio uzasan bol u lijevoj nozi, kao da je kamen od 100 kg pao iz vazduha na moju nogu. Bila je mjesecina I dbro sam vidio da mi vise od pola stopala nedostaje I lezao sam u svojoj krvi okruzen uzasnim smradom baruta. Uz Allahovu pomoc smo se izvukli I mene su dovezli u Gorazde, u bolnicu nakon 15 I pol sati. Prezivio sam, Ehamdllilah!

Samo niko mi do sada nije uspio objasniti te dvije scene koje sam ja vidio ili sanjao a kojih se I danas sjecam tako cisto I jasno na zalost.

1994 godine u sarajevu pocetkom Maja mjeseca sam dozivio nesto sto dr. zovu Napadi Panike I Gusenja.
Opet u roku od dest minuta ali niko nije dao dijagnozu. Pocinjalo je od lijeve stane stomaka kao grc I sirilo se u pluca, ruke ,glavu I ponekadi noge, Samo su me Pitali apaurinima I to inekcijama I dali mi neke tablete koje nisu pomagale.
Poceo sam trazit pomoc u ime Allaha od nekih ucevnih hodza I slicno.

Samo je jedan covjek , hodza, Tufo Milic kada je ucio uspio me je uspavati, jednostavo bih zaspao. Inace sam tesko mogao zaspati od straha koji sam osjecao zbog teskog disanja, tako se meni cinilo, I grcenja mojih dijelova tijela.
Jedan put mi je nesto zapisao I ubacio to u vodu pa sam pio. Kada je dosao drugi put kod mene otvorio je teglu sa zapisom I poceo uciti, bio je preko puta mene a moje dvije sestre sa stane.
Kako je ucio ja sam postepeno poceo osjecati taj grc u lijevoj strani abdomena I opet mi se tijelo pocelo grciti I ukocivati sa teskim disanjem. Poceo sam plakati na sav glas tresuci se sav I izvijajuci se u fotelji. Poceo sam I ja naglas da ucim sta sam znao u tim momentima ali sam onako polupriseban vecinom gledao u Tufu ili u pafon I vidi sam na njegovom licu da je malo preblijedio. Mislim da se I on uplasio.
Poceo je polahko I lagano da uci I privede kraju. Kada je zavrsio,Ja sam bio kao slomljen ali ti simptomi su nestali kada je zavrsio sa ucenjem. Samo Uzviseni Allah zna najbolje!

Poceo sam redovno klanjati a to mi je pomoglo da se malo vise smirim.

Isto ovo se nastavilo kada sam izasao iz Sarajeva Aug, 92 I bio prisiljen otici u Zagreb.

Potom sam dosao u Kanadu 95 u Junu.
gdje mi je bilo malo lakse ali sam prvu noc kada sam stigao ovamo zavrsio na hitnoj noseci sa sobom dvije ampule apaurina I sprice.
Nekako je uz Boziju pomoc bilo bolje.

U januaru 96 te, vratio mi se ponovo Opsesivni Kompulsivni poremecaj ili OCD CAKO GA NAZIVAJU OVDJE.
Pocelo je od krvi, jer sam prao sude u jednom restoranu a poslije 3-4 mjeseca ponovo mi se pocelo :Gaditi" ali sada od mene samog, od onoga od cega smo stvoreni tj od sperme ili samog pomisla na nju ili samo sluzi posto nisam bio ozenjen tada,

To je trajalo oko nepune 4 godine I polahko se pocelo transferovati u gadjenje od bolnice I dodira sa bolnickim osobljem.
Samo poduze kupanje I pranje moje proteze bilo je dovoljno tada da se de kontaminiram I da imam malo dusevnog mira.

Isao sam u skolu uciti Engleski a polije ponovo radio kada sam mogao I to na gradjevini. Bilo mi je puno lakse penjati se I raditi po balkonima zgrada I kuca cak sa protezom nego prozivljavati svaki dan sa OCD, a potm se poceo pnovo pojavljivati Panicni Napadi zajedno sa OCD iom.

2001 dozivio sam tezak udarac da sam ni kriv ni duzan, bio prisiljen da se branim fizicki od moga poslodavca, Bivseg moga Brata koi mi je na ledja posla 5 policajaca I ja sam odbio da budrm priveden I onda je nastao haos. Bolje da ne idem u detalje. Za taj moj otpor prema drotovima sam proveo 7 dana u samici I ukupno 35 dana pritvora.

10 mjeseci poslije, da bih se potpuno ocistio ili dekontaminirao od njih I celija posto nisam imao dusevnog mira vise, morao sam se obrijati, Sa oprostenjem, od glave do pete. Cak I obve, trpavice lice, Sve.

Od tada imam velikih problema s tim.

Kako su me doktori dijagnozirali ovdje u Canadi sa
Panicnim Napadima, Sevire (veoma teskim) Obssesive Compulsive Disorde ili OKP po nasem, PTSD I Depresijom, mislim da Ima tu svega pa kada se pomjesaju u isto vrijeme to je zaista za mene skoro neizdrzivo.

Iako znam da ovo nevidljivo gadjenje nerealno ne mogu da ga pobijedim. Ako se Zakontaminiram, to jest od dodira ili samog prolaska pored policije,bolnice ili ljudi da su se pokazali grubi, taxi, autobus, ma skoro od svega izgubim dusevni mir I da imam vilu onda mi ne znaci nista.

Gardarobu koju nosim ne da mi da je perem nego je moram eliminisati, mislim ja mogu ali onda je ogromna bezvolja,tuga,depresija u meni. Klanjao sam I ucio, isao kod hodza u Bosni, kod Cancara, I nekih drugih samo bude jedno vrijeme malo lakse I onda se pogorsa jos vise. 2 mjeseca nisam izasao iz kuce. Nista mi ne ide od ruke vise. Sta god podjem moram platiti preskupu cijenu za to. Cak ni abest mi nedozvoljava uzeti normalno pa ni klanjati trenutno I izbjegavam ici na dzumu namaz , Da Mi Allah Svemoguci oprosti, I to sve zbog gadenja od ljudi a ja neznam ko je ko i ko je bio negdje.
Pokusavao sam da idem kroz sve to vise puta ali svaki put je zavrsilo isto, ili bolnica ili brijane I bacanje svega sta bih prije toga dohvatio. Jedino da odem na neko pusto ostrvo daleko od svega ali nisam u mogucnosti jer ne radim. Fizicki bih mogao ali mentalno razara.

Ne znam kolko ovko mogu izdrati jer je ovo ziva dusevna patnja, zaista, a I otac sam I suprug takodjer.
Jedino me Allah Uzviseni I Milostivi drzi u zravoj pamet I fizickom zdralju do sada a nadam sa I u buduce ako Allah dozvoli.

Molim vas u Ime Allaha ako mozete uz Allahovu pomoc,naravno nesto uciniti I da vas Allah Dzelesanuhu nagradi sto ce te procitati ovu moju kratku kronologiju negativnosti koje me prate skoro pola mog zivota!

Esselamu Alekum!

Odgovori