Potreban savjet/pomoc

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
MuhamedMuhamed
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Mar 17, 2013 7:48 pm

Potreban savjet/pomoc

Post od MuhamedMuhamed » Ned Mar 17, 2013 8:49 pm

Esselamu alejkum i dobro vece. Po prvi put trazim od nekog pomoc ove prirode jer mislim da imam ozbiljan problem. Vec zadnjih godinu dana, mozda malo vise jednostavno ne mogu da se kontrolisem. Imam 21 godinu i nemam zaposlenje. Ostao sam bez posla prije nesto vise od pola godine, i nakon toga moje misli, ponasanje, odnos prema porodici i bliznjima jos se vise pogorsao. Imam izrazen osjecaj da se sve oko mene odvija i dogadja bez mene, da me nema nigdje, da sam totalno zapostavljen od strane svih, da me skoro citav svijet mrzi i da me rodjeni otac zali, i u svemu tome i ja sam sebe zalim i krivim za svoj namrgodjeni pogled i ne nasmijano lice. Prijatelji su me svi napustili i jedva da komuniciraju samnom. Ljudi su odjedanput poceli da me zanemaruju, izbjegavaju i vrijedjaju. U svakoj stvari koju napravim, kako god da se ponesem prema bilo cemu, iza svega me proganjaju misli, kao da me sejtan navraca da razmisljam pogresno. Uvijek, ali skoro uvijek moje misli su na pogresnim mjestima, uvijek razmisljam o nebitnim stvarima, o stvarima koji nemaju veze sa ovozemaljskim zivotom. Moje pamcenje je potpuno izgubljeno, ne mogu da zapamtim cak ni sta sam radio juce, obicne sitnice od prije dan-dva ne mogu da zapamtim. Sve ovo je pocelo (ja mislim) od trenutka kada je zmija ubacena u moju kucu od strane komsinice, to nam je rekao hodza kad smo mu isli porodicno nakon tog dogadjaja. Dao nam je da pijemo vodu i zapis je bio u toj flasi s vodom, dao nam je da stavimo zapise na platu od sporeta i da udisemo dim dok zapis gori, poslije da zakopamo to, ITD..Od tog trena ja sam totalno izgubljen i opterecen mislima i razmisljanjima, i zbog tih misli i razmisljanja ne mogu da kontrolisem svoj svakodnevni zivot..Molim te Enese za savjet i pomoc.

Uistinu vjernik sam, klanjam- ne bas svaki namaz, ali klanjam, vjerujem u Allaha dz.s, cesto razmisljam i o dedzalu, o stvarima vezanim za nevidljivi svijet... Jako puno sam zatvoren u sobi, tu provodim dane, slabo izlazim i druzim se. Lijen sam postao i ne vidim izlaz iz ovog. Mislim da sam u depresiji, mozda sam i dusevno obolio..stvarno neznam..

MOLIM UZVISENOG ZA POMOC I MILOST SVIMA NAMA ! SELAM

Odgovori