Mi smo jedni drugim najbolji poklon

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
meryem
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 4:13 pm

Mi smo jedni drugim najbolji poklon

Post od meryem » Čet Okt 06, 2011 2:02 pm

Selam alejkum
Vec sam pokusavala da pisem ali nikad ne usmijem poslati post,nesto sprijeci.Citala sam kroz sta mnogi prolaze pa osjecam potrebu da napisem koju rijec a najvise me natjerao sinocnji san koji mi ne izlazi iz glave.Vec duze godina se borim s ovim sto i danas dani me muci:trzanje misica po cijelom tijelu,slabost,kao da mi neko drzi srce u saci i ne pusta,nervoza i neopisivi strah da ce mi se nesto lose desiti,uzasni snovi poslije kojih svako jutro ustajem tako umorna kao da cijelu noc radim a ne spavam.Sanjam kako me uvijek neko progoni,hoce da me ubije,upadam s visina,trazim djecu po potocima,trcim za njima po obalama da ne padnu,uzas i samo uzas.Napadaju me psi,konji i razne zivotinje.Nedavno sanjam neki mi covjek zabode noz u ledja krv mi je lila,saobracajne nesrece,dzenaze,mrtve i sve od cega covjek moze samo da poludi, to mi se vrti u snovima.Prije sam vise razmisljala o nome sto sanjam ali sada molim Allaha da se ne sjetim kad ustanem sta sam uopste sanjala jer me to vise iscrpi.Cesto me probudi kao neki glas; kao na primjer jutros(znam da nevalja prepricavati snove)sanjala sam neku zenu koja me je kao navodno pozeljela i zagrlila i na uho mi sapnu u tom momentu sam cula glasno kako mi rece"umrla ti je mati" tako sam se prestrasila i to me probudilo pred zoru i ucila sam i ucila tako me bilo strah.Vec dugo godina vodim rat u snu s insanom koji se prema meni tako promijenio kako sam posla klanjati namaz,a to je vec deset godina,sve me ta osoba odgovarala od toga i danas dani, kada sam mnogo daleko od nje progoni me u snovima i uvijek se u snu svadjamo,ja nju napadam zasto ne prestane raditi nered a ona mene da ja prestanem klanjati.Neku noc je sanjam i kaze mi u snu neuzubillah"Kad ces se prestati moliti tom svom Allahu imal on djecu."A ja sam joj odgovorila dokle god se ja budem molila Njemu ti mi nemozes nista.Ja sam vec oduzila ali moram jos ovo spomenuti,jos dvije osobe koje me u snu progone sanjala sam kako me istjeruju iz mog stana od muza i djece,spakovali mi kofere i bacaju kroz prozor,ja sam toliko plakala da sam se placuci probudila i uplasila muza i on mi je vikao sta mi je, ja sam mu ispricala a uz to sve u snu sam cula glas i receno mi je spasices se zapisi ove tri rijeci od te tri rijeci ja sam samo jednu zapamtila pisalo je velikim stanpanim slovima na bijelom papiru RUKJA i ja sam plakala i glasno govorila rukja i mom muzu rekla ja moram na rukju.Problem je sto me niko ne razumije kroz sta ja prolazim.Nekako u proljece pokusala sam na laptopu da poslusam Enesovu rukju i nije uspjelo,razbio mi se laptom cim sam se abdestila i ukljucila da slusam.Borim se sama uz Allahovu pomoc ali niko me od mojih ne razumije ali ne mogu vise ovaj pritisak podnijeti.Klanjam sve namaze,zikrim ali cesto skrenem,naljutim se da neznam sta radim,najvise mi je zao kad budem agresivna na djecu,muza i kad me sve prodje ja se izvinjavam a kako da objasnim,nekad se ne mogu kontrolisati.Citala sam mnoge savjete i znam sta mi je ciniti ali ovo sam napisala iz razloga sto smo mi jedni drugim podrska pa mozda ovo neko procita i kaze pa u mene i nije tako strasno ima i gore.Ja molim Allaha da nam pomogne svima,da nadjemo svoj mir i da nas ucvrsti na jednom jedinom pravom putu,na Allahovom putu.Amin!Ne zivim u Bosni ali ja sam svaku noc kroz moje snove u mojoj mahali i bas tu mi se sve lose stvari desavaju i s osobama koje ne vidjam u snovima me progone.A ipak ako imate neki savjet pisite nikad znanje nije na odmet.

Odgovori