Tražim savjet

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
Jutro
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 1:00 pm

Tražim savjet

Post od Jutro » Čet Maj 19, 2011 6:19 pm

Esselamu alejkum, želim da postavim jedno pitanje u vezi hamajlije. Prije dvije godine
u potrazi za lijekom jedan efendija mi je između ostalog kao sastavni
dio liječenja dao hamajliju. Na preporuku jedne prijateljice posjetila sam stranicu minber.ba, i slučajno pronašla video pod nazivom „Varka sihrbaza I dio“ i tu sam saznala da nije uredu nositi hamajlije ili bilo kakve zapise, pa sam se odlučila da tu hamajliju otvorim. Kad sam je otvorila vidjela sam dva papira, na jednom na lijevoj strani bila je napisana sura Er-Rahman i El-Inširah, a na lijevoj strani istog papira nekakvi nejasni harfovi i između ostalog nekakvi znakovi koji se nalaze u tom videu kojeg sam gore navela (35:16) i ima tu još svakakvih čudnih znakova na papirima koje mi je davao da stavljam u vodu i pijem, prskam stan, da se kupam, čak je na jednom djelu neko napisao moje ime arapskim pismom i ime majke. Ja bih tu hamajliju zapalila, ali ne znam sad zbog tih sura koje su napisane da li bi to bilo ispravno? Izvinite ako dosađujem, znam da se često postavljaju slična pitanja, pa ako može neka mi neko odgovori?

Odgovori