komplikovano je

Pitati mogu svi ali admistrator(Enes) samo može dati odgovor!

Moderator: EMIRgr

Odgovori
Irnes
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Sub Apr 09, 2011 1:58 pm

komplikovano je

Post od Irnes » Uto Apr 19, 2011 7:34 pm

Selam

Stvarno neznam odakle da pocnem al eto potrudit cu se da objasnim situaciju sto bolje, pa da cujem vase misljenje.

E ovako imam nanu koja je se u zadnje vrijeme razboljela, svaki dan prica neke gluposti pa zaboravlja ko joj je sin, ko kcerka, misli da joj je muz ziv(a umro je ima 19 godina), svaki dan govori kako hoce da ide kuci svojoj iako je vec kod svoje kuce. U zadnje vrijeme je pocela je vrlo cesto da kune sve redom, pa govori kako je trudna (da nije zalosno covjek da se smije jer ima 80 godina) i kako hoce djete da izvadi nozem, pa kako smo joj mi kao doveli nekoga da napravi to dijete i ostale gluposti..vrlo cesto zna govoriti da je neko u sobi iako nema nikoga, vecinom su to neki koji su davno umrli..Pa govori da su neki pilici po sobi i tako( ja se izvinjavam sto sam ovako opsiran ali eto da bi se bolje shvatila situacija), uopste nemoze da se smiri na jednom mjestu da sjedi a kad ustane ne moze da hoda stalno pada, a nekad se zna desiti da mislimo da je umrla nemoze da se pomjeri da makne nista, a nekad kao da nista joj nije i sama ide..A ti "prenosi" nije bas 24 h, nego dodje onako nekad pa nekad ok bude pa opet,a nijedna tableta za spavanje niti za smirenje ne moze nista da pomogne, to sto joj dadnemo lijekova oboroilo bi najjaceg covjeka spavao bi 2 dana al njoj nista...eh znaci odlucimo da zovnemo covjeka koji uci rukju, i on je dosao ucio nikakve reakcije nije bilo(sad posto je ja poznajem znam ja da je ona to slabo sta slusala, jer cesto je gledala okolo pa se malo igrala sa odejecom i tako) e poslije te prve rukje tu noc je ona pocela opet po svome i pocela da psuje svima redom, kcerki i sinu i kada kazu Allahu ekber pocne da vristi i da galami..naravno sledeci dan opet zovnemo tog ucaca rukje i opet je ucio rukju i opet nista nikakve reakcije dok je ucio, i dao joj je med i vodu naucenu i koristila je to i malo je kao pomagalo, al nece to da uzima vise, nemozemo je natjerati...danas opet otisili kod drugog ucaca rukje i opet nista, tek sto smo je vratili kuci opet pocela ista prica....Ali to sve vise pocinje da lici na neko izazivanje, jer stvarno vise niko je ne moze da trpi...Postoji opcija smao je smjestiti na psihijatriju!


Eh to je bio uvod :mrgreen:

Sada da ispricam malo drugu stranu price(koja se svodi na neke moje sumnje).

Prije 7-8 godina mi odlucili da rusimo neku staru stalu sto je bila, jer smo napravili kucu tu pored a ona svakako nije u funkciji godinama. Eh dok smo je rusili ja sam nasao zamotano u kesi Kur'an, nemogu da se sjetim da li je bio citav ali mislim da nije citav, i to je bio ono malo izdanje a bio je dosta star, moguce nekih 30-40 godina(jos ne znam ko ga je tu ostavio, a ostavljeno je 100% namjerno jer da je nekome ispao ne bi bio u kesi i bio bi citav)..Sad dolazimo do dijela kada se moja mama i svekrva(dakle moja nena ne vole), moja mama nju godinama optuzuje kao da joj ona pravi sihr, da je nalazila kapljice krvi kod svog kreveta, da je nalazila po kuci neke konce izvezane u cvorove, i tako to...dugo je bila bolesna, krvarila je i doktori joj nista nisu mogli pomoci, pa je se lijecila rukjom i valjda je kao malo bolje, al se nikad nije bila izlijecila do kraja, sada nema problema sa time vise hvala Allahu..Pa da nastavim, moja mama ju je nadalje optuzivala da je stalno gleda "kroz nesto" (mada neznam da li takvo je sta postoji) i da joj poslije bude skroz lose, pa kaze da ju je nekad vidjela navece u sobi kako kao tuce nesto po sobi a nema nista u sobi..

Eh ja neznam sad sta da mislim, skroz sam zbunjen..nemogu da ne vjerujem majci, a sa druge strane ne mogu da vjerujem da je moja nana tako nesto radila(jer ipak je to nepismena zena)..Citao sam da sihribaze ponekad znaju da uznemiravaju dzini (treba napomenuti da je se nana jedanput pokusala ubiti nozem) pa da li je moguce da je ona to radila..Neka mi Allah oprosti ako sam pogresno koga optuzio. Skoro se je ovdje objesio hodza, sto je pisao zapise, pa me sve to ponukalo da napisem ovo, pa da cujem vase misljenje sta bih se dalje moglo uraditi, i da li ove moje sumnje imaju smisla?

hvala na citanju da vas Allah nagradi

Odgovori